Două noi bloguri în județ

Primăvara aduce cu sine două noi bloguri în rândul bibliotecilor din județul Iași.

Primul dintre ele, cel al colegului Constantin Anton de la Biblioteca Publică Nicolae Iorga Mogoșești, se remarcă prin sobrietate, prin stilul îngrijit, atent și foarte corect al redactării și al ortografierii, fiind din acest motiv un bun exemplu de urmat. De asemenea, colegul Constantin Anton merită apreciat și pentru faptul că și-a construit blogul de unul singur, fără a beneficia în prealabil de cursurile de IT/LIB din cadrul proiectului Biblionet.

Marinela Purcaru, colega noastă de la Hălăucești, a construit și ea un blog, o dată cu redeschiderea bibliotecii, care, înțeleg, a fost în renovare. Deocamdată, după cum ne-a spus chiar ea, blogul e de încercare, urmând a fi îmbunătățit și îmbogățit imediat ce munca fizică presupusă de încheierea lucrărilor de casă nouă îi vor permite aceasta.

Felicitări amândurora! Și spor la lucru!