Primăvara se numără bibliotecile

Apropierea primăverii iată că aduce un val de entuziasm și de sârguință, atrăgând după sine o sumedenie de inaugurări Biblionet în județul nostru.

Astfel, colegele de la Pașcani urmează să facă deschiderea oficială sâmbătă, 27 februarie, de la 10.00, în prezența directorilor Bibliotecii Județene Gh. Asachi Iași, domnii Cătălin Bordeianu și Valeriu Stancu, a viceprimarului orașului Pașcani domnul Ioan Ioniță, a mass-media locale și a bibliotecarilor metodiști.

Luni, 1 martie, orele 10.00, Petronela Fălticeanu de la Biblioteca Aroneanu, ne așteaptă și ea la deschiderea Biblionet în comuna sa, urmând ca peste trei zile, pe 4 martie, de la 11.00, să vină rândul Cameliei Purice de a-și vedea munca răsplătită, prin inaugurarea centrul de internet de la Trifești. Sunt invitate autorități publice, personalități locale și sperăm să se lase cu voie bună și un pahar de șampanie, ca la o mare sărbătoare.

Succes!